"Gdyż tam, gdzie dwaj lub trzej zbierają się w moje imię, jestem pośród nich".
 
Mt 18, 20  

Jezu Ufam TobieWydarzenia  


Uprzejmie informujemy, że w intencjach grupy modlitewnej, pewna osoba z naszej grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona, w drugą sobotę miesiąca, 13 czerwca o godz. 9.00. Msza św. odbędzie się w Sandomierzu w kościele św. Jakuba, który jest podwójnym sanktuarium – Błog. Sadoka i 48 Sandomierskich Męczenników Dominikańskich oraz Matki Bożej Różańcowej przy ulicy Staromiejskiej 3. Po Mszy św. - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla żywych i zmarłych członków grupy i tych, w których intencjach modlimy się. Będzie można również słuchać audio transmisję tej Mszy św. na żywo. Zapraszamy!
Uprzejmie informujemy, że za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej „ModlitwaRazem” oraz w intencjach, w których grupa się modli, pewna osoba z grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona 5 czerwca (pierwszy piątek miesiąca) o godz. 18.00 w Korbielowie w kościele Ojców Dominikanów pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów przy ulicy Dominikańskiej 1. Przed Mszą św. o godz. 17.30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie dziękujemy osobie, która złożyła ofiarę i zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla nas wszystkich i tych, w których intencjach modlimy się.
Uprzejmie informujemy, że w intencjach grupy modlitewnej, pewna osoba z naszej grupy złożyła ofiarę i zamówiła Msze św., która zostanie odprawiona, w drugą sobotę miesiąca, 9 maja o godz. 9.00. Msza św. odbędzie się w Sandomierzu w kościele św. Jakuba, który jest podwójnym sanktuarium – Błog. Sadoka i 48 Sandomierskich Męczenników Dominikańskich oraz Matki Bożej Różańcowej przy ulicy Staromiejskiej 3. Serdecznie dziękujemy osobie, która zamówiła tą Mszę św. sprawiając niezmiernie cenny dar dla żywych i zmarłych członków grupy i tych, w których intencjach modlimy się.
Archiwum wydarzeń: transmisje
 


Zamów intencje mszalne  
Kliknij by przejść do strony z wyborem banerów

Chcesz zalinkować stronę ModlitwaRazem.pl?
Użyj banera!
Często zadawane pytania
F.A.Q.


 1. Kto może należeć do grupy?

  Każda osoba pragnąca codziennie, w dowolnej porze dnia modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej jedną dziesiątką tej Koronki w intencjach grupy. Do grupy mogą również należeć osoby które nie przystępują do sakramentów św.

 2. W jakich intencjach modlą się członkowie grupy?

  1. a) za siebie nawzajem i we wszystkich intencjach własnych wzbudzanych w sercu przez członków grupy (intencje mogą być wzbudzane o wybranej przez siebie porze i na dowolny okres),
  2. b) o rozwój duchowy członków grupy,
  3. c) o Miłosierdzie Boże dla zmarłych członków grupy.

 3. Na jaki okres mogę wzbudzić intencję własną?

  Okres może być dowolny. Natomiast w tradycji kościoła istnieje rodzaj nabożeństwa lub modlitwy prywatnej zwany nowenną. Nowenna może być odprawiana przez 9 kolejnych dni, tygodni, miesięcy lub lat.

 4. Czy popełniam grzech, jeśli nie odmówię Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencjach grupy danego dnia?

  Nie. Odmawianie Koronki nie obowiązuje pod grzechem.

 5. Jak dołączyć do grupy?

  Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie, a następnie wysłać zgłoszenie.

 6. Czy fakt wysłania zgłoszenia oznacza dołączenie do grupy modlitewnej?

  Nie. W odpowiedzi na wysłany formularz zgłoszeniowy otrzymasz od nas zwrotnego maila z odpowiedzią i Certyfikatem, który jest wówczas potwierdzeniem dołączenia do grupy modlitewnej.

 7. Co mogę zrobić z Certyfikatem, który otrzymam w wersji elektronicznej?

  Certyfikat można wydrukować we własnym zakresie. Może on także posłużyć za świadectwo wiary i przynależności do grupy modlitewnej.

 8. Dlaczego nie otrzymałem/otrzymałam wiadomości zwrotnej po wysłaniu formularza?

  Zazwyczaj z powodu błędnie podanego swojego adresu mailowego, wówczas prosimy o przesłanie informacji na adres modlitwarazem@op.pl

 9. Czy grupa modlitewna organizuje obowiązkowe spotkania?

  Nie ma obowiązkowych spotkań oraz żadnych składek pieniężnych. Członków grupy łączy przede wszystkim więź duchowa.

 10. Czy za członków grupy modlitewnej jest odprawiana Msza święta?

  Tak. Msze św. są odprawiane, bo tak, składając dobrowolną ofiarę na ten cel, zażyczyli członkowie grupy już od samego początku powstania grupy. Za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej oraz w intencjach, których grupa się modli są odprawiane dwie Msze święte każdego miesiąca:

  • Pierwsza – w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 w Korbielowie w kościele Ojców Dominikanów pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Aniołów przy ulicy Dominikańskiej 1. Przed Mszą św. o godz. 17.30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny. Zapraszamy!
  • Druga – w każdą drugą sobotę miesiąca o godzinie 9.00 w Sandomierzu w kościele św. Jakuba, który jest podwójnym sanktuarium – Matki Bożej Różańcowej oraz Bł. Sadoka i 48 Sandomierskich Męczenników Dominikańskich przy ulicy Staromiejskiej 3. Na Mszę serdecznie zapraszamy, wszystkich chętnych. Audio transmisja z Mszy św. jest dostępna na żywo na naszym kanale YouTube. Archiwalne nagranie audio z Mszy św. jest również dostępne dla zainteresowanych do ponownego odtwarzania na tym samym kanale.

 11. Czy muszę rozważać teksty, które otrzymuję w mailu od Duszpasterza grupy?

  Rozważanie tekstu nie jest obowiązkowe. Jednakże bardzo pożyteczne dla pragnących pogłębiać swoją wiarę. Tekst do rozważania jest wysyłany, co tydzień do wszystkich członków grupy.

 12. Dlaczego nie otrzymuję regularnie maili?

  W zależność od preferencji skrzynki pocztowej istnieje możliwość, że wiadomości są traktowane, jako tak zwany "SPAM", wówczas warto sprawdzić, czy rzeczywiście w nim nie utknęły. Wszystkie teksty do rozważania są również dostępne na naszej stronie internetowej www.modlitwarazem.pl w zakładce "Teksty do rozważania".

 13. Czy mogę w dowolnym momencie wypisać się z grupy?

  Warto pamiętać, że według zasad funkcjonowania modlitewnej grupy, codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego nie obowiązuje pod grzechem. Więc jeśli w obecnej chwili nie jesteś w stanie poświęcić czasu na modlitwę, to nie popełniasz grzechu z tego powodu. Jeśli kiedyś zechcesz powrócić do modlitwy to nie będziesz musiał ponownie zgłaszać się do grupy, ale ostateczna decyzja oczywiście należy do Ciebie.

 14. Co zrobić w przypadku, gdy osoba nienależąca do grupy modlitewnej prosi, aby grupa pomodliła się w jego intencji?

  Jeżeli osoba nienależąca do grupy pragnie, aby w jej intencji modliła się cała grupa, wówczas najlepszym rozwiązaniem byłoby dołączenie do tej wspólnoty modlitewnej. Również można osobiście poprosić kogoś z członków grupy, aby wzbudził w sercu jej intencję.

 15. Jak mogę zgłosić osobę do grupy modlitewnej, która nie posiada adresu mailowego lub nie korzysta z Internetu?

  W takim przypadku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie podając w nim własny adres mailowy, natomiast pozostałe pola w formularzu powinny zawierać dane osoby, którą pragniemy zgłosić do grupy modlitewnej.

 16. Czy jako członek grupy mogę wysłać intencje, w której grupa modlitewna może się pomodlić?

  Intencje wysłać można, natomiast według zasad funkcjonowania grupy modlitewnej wszyscy członkowie codziennie modlą się we wszystkich intencjach wzbudzanych w sercu przez każdego członka grupy. W związku z tym nie mamy zwyczaju wysyłać tych intencji członkom grupy.

 17. Chętnych złożyć ofiarę i zamówić Mszę św. za żywych i zmarłych członków grupy modlitewnej oraz w intencjach, których grupa się modli, prosimy to dokonać osobiście w kościele Dominikańskim św. Jakuba w Sandomierzu przy ulicy Staromiejskiej 3, lub w Dominikańskim kościele w Korbielowie przy ulicy Dominikańskiej 1, bądź o przesłanie ofiary na następujące konto: Klasztor oo. Dominikanów ul. Dominikańska 1 34-335 Korbielów Numer konta klasztoru: PL 52 2130 0004 2001 0661 2782 0001 Z dopiskiem: Msza św. za ModlitwaRazem.
  Szczegółowa informacja u ojca Wilhelma (tel.kom.728429917).
  Z góry dziękujemy ofiarodawcom.